תושבים שלא מצביעים - מי אלו ואיך ניתן להשפיע עליהם?

פעילי/ות פורום ערים חופשיות היקרים,

הבחירות לרשויות המקומיות מתקרבות, ויתקיימו בעוד חצי שנה.

חלק מרכזי מההיערכות הוא חשיבה איך ניתן להשפיע על הגדלת אחוזי ההצבעה החילונים-פלורליסטיים, כל אחד בעירו, וכן ברמה הארצית.

כחלק ממהלך שמבקש לסייע לכם בנושא קיימנו הכשרה בנושא קמפיינים – פסיכולוגיה של מסרים פוליטיים (27.02), עם חגי אלקיים; אספנו עבורכם נתוני הצבעה המשווים את אחוזי ואופי הצבעה בבחירות לרשות המקומית מול הארצי; וקיימנו וובינר שנתן כלים איך לעשות שימוש בנתונים אלו ונוספים לטובת קמפיין (21.03), גם הוא עם חגי אלקיים.

אך עניין מרכזי שעולה מכם/ן בכל אחד מהמפגשים האלו הוא שאפילו אתם/ן, הפעילים/ן, גם כחילונים-פלורליסטיים שגרים בעיר, בסוף מכירים/ות אנשים שדומים לכם/ן. והרבה פעמים לא באמת יודעים מי הוא זה שלא מצביע בבחירות לעירייה, איפה לפגוש אותו ומה גורם לו לא להצביע.

רק לסבר את האוזן - על פי אחוזי ההצבעה הארציים, כמחצית ממי שאתם/ן פוגשים/ות ברחוב לא מצביע/ה. כל שכן/ה שני/ה בבניין שלכם לא מצביע/ה. כלומר, המפגש עם השטח, עם התושבים האחרים, השכנים שלכם/ן, ההורים של הילדים/ות מהגן או מבית הספר, צריך להיות כזה שמסייע לכם להבין מה גורם להם לבחור שלא להצביע, ויותר חשוב מכך, לדעת איך להשפיע על זה.

לצורך כך קיימנו ב-25.04.18 הכשרה שתיתן לכם כלי מעשי ופשוט שניתן לעשות בו שימוש למטרה זו.

מצ"ב חוברת המסכמת בפירוט את ההכשרה, כולל הכלי החדש (פרסונות) ופוסטרים להדפסה לשימושכם/ן. חשוב לומר – אתם/ן לא צריכים/ות לפעול לבד לבניית הקמפיין המקומי – בכל שאלה הנוגעת למחקר השטח והכלי החדש ניתן לפנות אלי, אפרת (במייל חוזר). וכל התארגנות שמעוניינת לקדם קמפיין מקומי יכולה להיעזר בחגי אלקיים, יועץ הקמפיינים שלנו. פניה אליו נעשית דרכי

הכשרה פרסונות

הכשרה פרסונות1