כנס 100 ימים לבחירות

ב 11.7 קיימנו את כנס 100 ימים לבחירות המוניציפליות, כל כך מרגש לראות את הפעילים/ות בכל הערים עושים/ות שינויים בשטח.

לפני שנה כשהקמנו את הפורום המטרה הייתה להעלות על סדר היום העירוני את הנושא של דת ועיר, מאבק בכפייה דתית ולמען זכויות הציבור החילוני והנה היום 100 ימים לפני הבחירות בכל כך הרבה ערים זה נושא מדובר, והרבה בזכות העשייה שלכםן בשטח.

 

משתתפים

                                                                                                

פתחנו בדבריה של יעל יחיאלי פרסיקו: "זהו כנס של בעד. בעד חיים משותפים של כל הקהילות בעיר , בעד יהדות פלורליסטית ופתוחה לכל , בעד עיר רב גונית. אנחנו נאבקים ונאבקות על כך שנוכל להמשיך לחיות בעיר שלנו כמו שחיינו עד כה, מתוך כבוד ונתינת מרחב... יש לנו 100 ימים לעבוד עד בחירות ב 2018, שנה להוציא את החברות/ים, השכנים והשכנות שלנו מהבית שילכו להצביע, 100 ימים להעלות את סוגיות של דת ועיר על סדר היום הציבורי בעיר, להכניס אותו אל מצעי הסיעות לקראת הבחירות, 100 ימים ללכת לחוגי בית ולמצוא את נציגי ונציגות הציבור שלנו שיתחייבו לייצג אותנו בכל ישיבה במועצת העיר ולדאוג שתהיה כאן עיר שמתאימה לכל הקהילות שבתוכה..."

                                                                                                

יעל

 

 בהמשך שמענו דברים מפי רם פרומן, יו"ר "הפורום החילוני", וכן את שקד חסון מתנועת "ישראל חופשית" שהציגו את ההכנה שלהם לקראת הבחירות המתקרבות.

 

רם

שקד

 


                                                          

לאחר מכן קיימנו פאנל של פעילים/ות שחוו הרבה הצלחות בשנה האחרונה מתוך רצון לשתף בתובנות שרכשו עם הזמן, ובעשייה שלהם/ן לקראת הבחירות.

פגשנו את ויקטור בר, מעמותת "נתניה של כולם". הוא הציג את ההישגים המשמעותיים של העמותה מהזמן האחרון, ואת האתגרים איתם הם מתמודדים.

אחריו הציגו גיא ברק ועפרי ויינר, מ"ראשון לציון חופשית". הם שיתפו אותנו בסיבות שמניעות אותם לפעול, הציגו נתונים על ההדתה בעיר ושיתפו בטיפים לפעילות מוצלחת.

כדאי מאד לכל פעיל/ה לעיין במצגות שהכינו וללמוד מהניסיון שרכשו מהפעילות בשטח.

פאנל פעילים

                                 

לאחר ארוחת הערב הקלה עברנו לתת כלים מעשיים לבניית תוכנית עבודה לקראת התקופה הקרובה.

חגי אלקיים (יועץ קמפיינים בשתיל) הסביר איך למפות את העיר, וכיצד לאסוף את הנתונים הרלוונטיים על מנת ליצור תוכנית שמותאמת לכל התארגנות ועיר.

תני פרנק (יועץ לובי מוניציפלי בשתיל) הסביר איך להציב מטרות ויעדים לצורך בניית תוכנית עבודה, וכיצד לזהות הזדמנויות בתקופת מאה ימים לפני הבחירות.

יעל יחיאלי פרסיקו סיכמה והנחתה כיצד כדאי לארגן קהילה אזרחית סביב הבחירות, איך ליצור גרעין מוביל למאבק וכיצד להרחיב אותו.

הפעילים/ות קיבלו הזדמנות להציג מיזמים עליהם הם/ן עובדים/ות, אם גם לכם/ן יש יוזמה אותה אתם/ן מעוניינים לקדם, אתם/ן מוזמנים/ות לפנות אלי כדי לחשוב ביחד כיצד ניתן לסייע.

 

חגיתני


      

 לקראת סיום עבדנו בקבוצות על כיווני עשייה אפשריים  בדף העבודה כדי שקבוצות פעילים/ות יכלו לצאת עם תוכנית עבודה מעשית ל 100 הימים הבאים.

 הבחירות מתקרבות אלינו בצעדי ענק, וזו הזדמנות עבורנו להמשיך ולהעלות את מאבקי חופש הדת לסדר היום של הבחירות המקומיות, לבנות תוכנית עבודה לעיר שלכם/ן, ולהמשיך לפעול כדי שהעיר בה אתם/ן גרים/ות תהיה טובה ומכבדת לכל תושביה.

בכנס חילקנו חוברת המסכמת את תכני ההכשרות בשנה האחרונה, אנחנו ממליצות בחום להיעזר בה ובתכנים המצורפים האחרים, על מנת להציב יעדים ולבנות תוכנית עבודה מסודרת לקראת הבחירות.