שבוס ירושלים

שבוס

שבוס הוא הסעה שיתופית שמחברת ירושלמים למוקדי הבילוי בסופי השבוע.
זהו מיזם של האגודה לתחבורה ירושלמית שיתופית. האגודה היא קואופרטיב - התארגנות של חב...רים להסעות שיתופיות בסופי השבוע, במחירים שווים לכל נפש. שבוס יפעל בשעות קבועות על פי דרישות החברים ובתחנות איסוף שנקבעו מראש.
האגודה פועלת כמוסד ללא מטרות רווח. היא הוקמה על ידי פעילים חברתיים שגרים בעיר, אוהבים אותה ורוצים להפוך אותה למקום טוב יותר לחיות בו. הרעיון שלנו נולד כתוצאה מהפער הגדל והולך בין שפע מקומות הבילוי המשגשגים בשנים האחרונות בירושלים, לבין חוסר הנגישות שלנו אליהם בסופי השבוע. אנחנו רוצים לשנות את המצב הנוכחי שבו רק בעלי אמצעים יכולים ליהנות מניידות חופשית בסוף השבוע. אנחנו רוצים לשנות את המצב הנוכחי בו צעירים לוקחים את ההגה לידיים אחרי ששתו כי אין אלטרנטיבה במחירים סבירים. אנחנו רוצים להפוך את התרבות בעיר לשוויונית יותר, נגישה יותר ובטוחה יותר. אנחנו רוצים ליצור קהילה שנוסעת ביחד ולהפוך את התחבורה הפרטית בשבת לשיתופית יותר.

ההסעות נועדו לחברים בלבד. אנו מציעים לכם להצטרף כחברים בקואופרטיב וליהנות מההסעות. המסלולים, התדירויות, עלויות התפעול ודרך ההתנהלות ייקבעו כולם בהתאם לצרכים של החברים וליכולות של הקואופרטיב – על ידי החברים בו. הצטרפו לקואופרטיב והשפיעו!

ruthk@shatil.nif.org.il

פנייה למארגני המאבק

פנייה למארגני המאבק